Medikal Manikür Pedikür 

El ve ayak bakımına yönelik çok eski dönemlerden beri uygulanan öne çıkan bir yöntem var. Sulu manikür ve pedikür bakımı. Ancak gelişen güzellik yöntem ve araçları sayesinde çok daha hijyenik uygulamalar ön plana çıkmaya başladı. Bunlardan biri de medikal manikür ve pedikür. Klasik sulu bakıma nazaran daha etkili bir uygulama modeline sahip. Medikal uygulamayı öne çıkaran farksa elektrikli törpülerin kullanımı. Böylece el ve ayaktaki tırnak bakımları çok daha hijyenik şekilde gerçekleşirken oldukça konforlu bir şekilde yapılıyor.

Klasik usul manikür ve pedikür uygulamasında suda beklemesi gereken tırnakların yumuşaması gerekir. Buysa zaman kaybettiren bir uygulama haline dönüştü. Elektrikli törpü ile tırnak bakımının her aşamasında törpü başlıkları değiştirilir. Böylelikle her aşamanın sağlıklı bir şekilde yapılması mümkün hale gelir. Klasik bakım sırasında su içerisinde bekleyen tırnaklar uygulama sırasında kırılma riski taşıyabilir. Medikal uygulamada ise böyle bir risk söz konusu olmadan işlemler güvenli şekilde gerçekleşir.

Medikal uygulamaların birçoğu klasik güzellik ritüellerine göre hem konfor hem de verimlilik açısından çok daha başarılıdır. Medikal pedikür ve manikür özelinde de aynı avantajlardan bahsedilebilir. Öncelikli avantajlarından biri, manikür uygulaması sonrası kalıcı oje ve diğer uygulamalara hızlıca geçmeye fırsat vermesi. Ancak klasik bakımda suda bekletme nedeniyle yumuşayan tırnak ve cilt, manikür sonrası uygulamalara geçişi zorlaştırır. Ayrıca verimliliği de olumsuz yönde etkiler. Uygulamalar arasındaki süre farkı da dikkate değer bir avantaj oluşturur.El ve ayak bakımını önemseyen herkesin medikal bakım avantajlarını değerlendirmesi oldukça önemli. Böylece ayak tırnaklarındaki batıklardan, yanlış  tırnak kesimi sonrası oluşan bozukluklara kadar birçok kusurun giderilmesi mümkün olur. Ayrıca egzama gibi hassasiyete sahip ciltler için de medikal manikür uygulaması çok daha doğru bir seçim. Yine topuk çatlağı ve nasır gibi sorunlara sahip ayaklar üzerinde medikal pedikür uygulaması rahatlatıcı ve iyileştirici bir etki oluşturur. Ayak sağlığının yeniden kazanılmasına yardımcı olur.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button0 552 666 52 51