Kalıcı Makyaj Uygulamaları

  • Anasayfa
  • Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kaş Pudralama

Kaş pudralama, seyrekleşen kaşlarda oluşan boşlukları doldurarak kaşları olması gereken formuna getirip, doğal ve gür kaşlar elde etmeyi sağlayan kalıcı makyaj yöntemlerinden biridir. Kaş pudralama da amaç; kişinin yüz şekline uygun, dolgun ve gür kaşlara sahip olmasını sağlamaktır. Boyayla yapılan efekt verme işleminde oluşan flu görüntü, doğal bir kaş görüntüsü elde etmeyi sağlamaktadır.

Bu yöntem, kaş kontür uygulamalarından biri olan kıl tekniğine benzer bir yöntemdir. Kıl tekniği gibi dolgunluk veren yöntem 2 yıl kalıcılığa sahiptir.

Uygulamasına başlamadan önce kişinin yüz ve göz şekline göre kaş tasarımı yapılır. Tasarım işleminden sonra cilt tipi ve kullanılacak boya rengi belirlenir. Boya rengi, kişinin kaş rengiyle aynı tonda tercih edilir.

Kaş ve göz çevresi temizlenip anestezi kremi sürdükten sonra uygulamaya geçilmektedir. Uygulama, pudralama kaş tekniğine özel boya ve iğneler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.İşlem ortalama 1-2 saat sürmektedir. İşlem sırasında kişi acı hissetmez.

Boya pigmentleri, kaş dövmesinde olduğu gibi cildin 4-5 kat derinine değil, cildin ilk katmanına işlenmektedir. Bu sayede iki yıl içerisinde renk değişimine uğramadan kaybolmaktadır.

Kaş pudralama işlemi yapıldıktan sonra bir hafta iyileşme süresi bulunmaktadır. Kaş pudralama yaptıranlar, işlemden 30 dakika sonra kaşları içme suyuyla nemlendirilmiş bir pamuk kullanarak nazikçe temizlenmelidir. Pamuk üzerinde boya pigmenti kalmayana dek temizlemeye devam edilmelidir. Böylece istenmeyen yara oluşumu önlenmiş olacaktır. Temizleme işleminden sonra cilt tipine ve kişinin alışkanlıklara göre önerilen nemlendirici krem kullanılmalıdır. Temizleme ve kremleme işlemi bir hafta boyunca günde 3-5 kez tekrarlanmalıdır.

İlk bir hafta dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da yüz yıkarken veya duş alırken kaşların kuru kalmasıdır. Bunun yanında kullanılan nemlendirici dışında hiçbir krem kullanılmamalı ve makyaj yapılmamalıdır. Aşırı terlemeye sebep olacak egzersiz, sauna ve yüz masajı yapılmamalıdır.

Microblading

Microblading, zamanla seyrekleşen ve formunu kaybeden kaşlar için ideal gürlük, kalınlık ve uzunlukta doğal kaşlar elde etmeyi sağlayan bir kalıcı makyaj yöntemidir. Microbladingte amaç kişinin yüzüne en uygun kaşı en doğal yöntemle yapmaktır. Bu nedenle kıl tekniği denilen tek tek kaş kılına benzeyen çizikler şeklinde yapılmaktadır. İşlem esnasında deriye atılan her çiziğe yerleşen pigment neredeyse tamamen bir kıl görünümüne sahip olmaktadır. Kaş dövmesi ile arasındaki fark, pigmentin cildin en üst tabakası olan epidermise bırakılıyor olmasıdır.

Boya derinin en üst tabakasına işlendiği için kalıcılığı ortalama 1-2 yıldır. Bu süre kişinin cilt tipine ve rengine göre de değişiklik göstermektedir.

Microblading kaş kontürü işleminin sağladığı avantajlar şunlardır;

Zayıf, güçsüz kaş tipine sahip kişilerin kaşlarına zarar vermeden, doğal görünümde gür ve kalın kaşlara sahip olmasını sağlar.

Eye Liner & Dipliner

Kalıcı eyeliner ya da  dipliner yaptırarak her güne kusursuz bir göz makyajıyla uyanabilirsiniz. Bakışların daha etkili olmasını sağlayan kalıcı eyeliner – dipliner, 1,5-3 yıl kalıcılığa sahiptir.

Göz kapağı üzerine kuyruklu ya da  kuyruksuz çizgi şeklinde yapılan makyaj türünün özel boyalarla işlenmesine kalıcı eyeliner uygulaması denir. Kuyruksuz kalıcı eyeliner, göz kapağının iç kısmından kirpik hattının bittiği noktaya kadar çekilen yöntemdir. Kuyruklu kalıcı eyeliner ise kirpik hattının bitiminden birkaç milim daha uzun yapılmaktadır. Bir diğer eyeliner yöntemi ise kalıcı buğulu eyeliner yani eyelinerın göz kapağına yayılmış ve ton geçişleri bulunan halidir. Gösterişli göz makyajı sevenlerin tercih ettiği bu yöntem de kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılabilmektedir. Kalıcı dipliner ise kirpik hattına daha ince çizilen yöntemdir. Her gün eyeliner veya dipliner çekmeye ve hattını yenilemeye gerek kalmayan bu yöntem sayesinde makyaj yapmak daha pratik hale gelecektir.Kalıcı eyeliner yapımı, hangi model eyeliner yapılacağına karar vermekle başlamaktadır. Model seçildikten sonra işlem öncesi referans çizgilerle eyeliner modeli göz kapağı üzerine çizilir. İşlem uygulanan kişi beğenirse göz kapağı anestezik krem ile uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Bu sayede kalıcı eyeliner işlemi sırasında acı hissedilmez. İşlem sırasında kalıcı eyeliner kalemi ve kalıcı eyeliner boyası kullanılmaktadır. Pigmentler referans çizgilerin bulunduğu kısma işlenmektedir. Kalıcı eyeliner süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Cilt tipi ve istenen model sürenin uzayıp ya da kısalmasına etki etmektedir.

Kalıcı dipliner uygulaması da eyeliner uygulaması ile hemen hemen aynıdır

Dipliner uygulaması ortalama 30 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir. İşlem tek seans yapılmaktadır.

Kalıcı eyeliner sonrası bakım oldukça önemlidir. İşlem tamamlandıktan 24 saat sonra dikkatli olunmalıdır. Gözlere su değdirilmemelidir. Uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım yapılmaya devam edilmelidir. Gözlerde hafif şişlik veya morluk olması beklenen bir durumdur. Bu tarz yan etkiler aşırı olduğunda mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir. Kalıcı eyeliner yaptıranlar, işlemden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret ederek rötuş veya düzenleme gerekli mi değil mi diye kontrol ettirilmelidir. Kalıcı eyeliner ortalama 1,5- 3 yıl arasında kalıcılığa sahiptir ancak bu, cilt tipine ve bakım yapılmasına göre değişkenlik gösterebilir.

Kalıcı dipliner sonrası bakım da uygulama benzerliği bulunan eyeliner ile aynıdır. Gözlere su değdirilmemeli ve uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım ihmal edilmemelidir. Kalıcı dipliner yaptıranlar da işlem tarihinden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret edip gerekli rötuşların yapılmasını sağlamalıdır. Dipliner da ortalama 1,5 – 3 yıllık kalıcılığa sahiptir. Bu süre cilt tipine ve yapılan bakıma göre değişkenlik göstermektedir.

Dudak Renklendirme 

Dudak rengi yaş ilerledikçe canlılığını yitirmeye özellikle 20’li yaşlardan itibaren dudaklar yavaş yavaş solmaya başlar. Dolgun ve belirgin hatlara sahip dudağı bulunan kişilerin daha geç karşılaştığı bu solma, ince ve dolgun olmayan dudaklı kişilerde daha hızlı ilerlemektedir. Yüz ifadesini de etkileyen dudak rengi, son dönemlerde dudak gençleştirme olarak da bilinen dudak renklendirme işlemiyle yüze uyumlu hale getirilmektedir.

Dudakların daha belirgin, parlak ve dolgun görünmesini dudak renklendirme ile sağlayabilirsiniz. Dudak renklendirme renkleri belirlendikten sonra işleme başlanmaktadır. Önce dudak bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Bu sayede işlem sırasında acı hissi duyulmamaktadır. Sonrasında ise renk pigmentleri iğnelerle, dudak yapısına ve şekline göre cildin 0.3-0.5 milimetre altına enjekte edilecektir. Dudak renklendirmek için tüm kalıcı makyaj yöntemlerinde kullanıldığı gibi özel iğneler kullanılmaktadır. Dudak renklendirme uygulaması genellikle 2 saatte tamamlanmaktadır ancak uygulama yapılan kişinin işleme verdiği reaksiyona göre bu süre uzayabilir veya kısabilir.

Dudak renklendirme de boya pigmentleri cildin üst tabakasına yerleştirildiği için ortalama 2-3 yıl kalıcı olabilmektedir. Bu süre dudak bakımına ve cilt tipine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Dudak renklendirme işlemi kısa bir uygulama olsa da sonrasında bakımına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Dudak renklendirme sonrası ilk 1-2 saat içerisinde dudaklarda hassasiyet, şişlik ve kızarıklık olması normaldir.İlk 24 saat içerisinde dudaklara su değdirilmemesi ve yenilen yiyeceklere dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem gören dudaklara yiyecek değdirilmemesi gerekmektedir.Kalıcı dudak renklendirme sonrası belli bir süre ruj kullanılmamalıdır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button0 552 666 52 51