Collagen İp Protokolü

Son dönemde kadınların en büyük sorunu olan cilt kırışıklıklarını gideren mükemmel bir uygulama. Collagen İp Protokolü, kollajen doku oluşumunu arttıran ve 6 ay gibi uzun bir süre kalıcılık sağlayan patentli ve herhangi bir operasyona ihtiyaç duymadan yapılan, acısız bir uygulamadır. Collagen İp Protokolü, cilde derinlemesine nüfuz eder. Cildi besler, onarır, nemlendirir; kırışıklıkları en aza indirir; yaşlanma karşıtı etki gösterir.

Collagen İp Uygulaması kozmetik alanında ise adeta mucizevi bir dokunuş olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa bir sürede dünyada en çok tercih edilen uygulamalar arasına giren bu yöntemle, iyonize edilmiş ve iplik gibi görünen kolajen dokular, özel bir sıvıyla jel haline getirilir ve kırışıklığın olduğu bölgeye emilimi gerçekleştirilerek, cilt yüzeyin altına geçmesi sağlanır.

Bu yeni yöntem ile yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve cildinizin yaşlanmaya karşı korunması ve elastikiyetinin artması sağlanır.

Cilt bariyerinin en önemli görevi, cildi nemli tutmak ve dış faktörlere karşı korumaktır. Kısaca sağlıklı bir cildin sırrı cilt bariyerinin güçlü olmasından geçmektedir. Cilt bariyerini onarmak ve güçlendirmek, cilt sağlığı için oldukça önemli bir etkendir. Cilt tipinize uygun Kontrollü uygulamalar ile Collagen İp Protokolü sonrası daha gergin, daha genç ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür.

Collagen İp Uygulaması tamamen ağrısız ve acısız bir işlemdir. Botoks gibi, deri altına şırınga vasıtasıyla bir şey enjekte etmek gibi bir işlem söz konusu değildir. Uygulamayı yapmadan önce, kişilerin cilt yapıları, rahatsızlık duydukları kırışıklıkları tespit edilir. Çünkü cildin işlem öncesi hazırlanması gerekiyor. Cildin neye ihtiyacı var ise, ona göre işlem yapılmalıdır. Genellikle işlem öncesi peeling yapılarak, cilt temizlenir ve gözenekler açılır. Eğer cilt yapısı müsaitse dermapen ile gözenekler daha da açılarak kolajen dokunun daha fazla emilimini sağlanır veya cildin durumuna göre radyofrekans ile cilt ısıtılarak işleme hazırlanır. Daha sonrasında kolajen ipler özel bir solüsyonla kırışıklıklara yerleştirip, masajla emilmesini sağlanır. Ardından da soğuk ultrason yöntemiyle, o bölgede kolajenin kalması sağlanır. Genel uygulama bu şekilde olsa da cilt yapısına göre işlemlerde farklılıklar olabilir.

Collagen İp Uygulaması 10’ar gün arayla 3 seans yapılan ve 6-8 ay kalıcılığı olan bir uygulamadır. Her seans ortalama 1,5 saat sürmektedir.

  • Nazolabial çizgiler
  • Alındaki kırışıklıklar
  • Göz Altı ve çevresindeki kırışıklıklar
  • Boyun ve Dekolte Kırışıklıkları.
  • Ellerdeki kırışıklıklar
  • Derin kırışıklıklar dahil tüm kırışıklıklarda etkilidir.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button0 552 666 52 51