Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt bakımı; cildin yapısını koruyan, bakımlı ve sağlıklı olmasını sağlayan, doğal ve dermatolojik içeriklerle zenginleştirilmiş ürünlerin cilde uygulanma yöntemidir. Kullanmanız gereken yüz temizleme ürünleri, maske çeşitleri ve nemlendirici ürün alternatifleri; cildinizin yapısına, mevsim değişikliğine, stres ve yaş gibi etkenlere bağlı olarak farklılık gösterir.

Medikal Cilt Bakımı

Cildin estetik görünmesi için sağlıklı, parlak ve temiz olması gerekir.Cilt bakım süreci, cilt yüzeyinin derinlemesine temizleyerek, vücudun ürettiği yağdan ve ölü deri hücrelerinden arındırılmasını sağlar. Gözeneklerinizi tıkayan siyah noktalardan, ölü hücrelerden ve diğer toksik maddelerden arınmak ise ilgili dokunun nefes alarak daha parlak, canlı ve sağlıklı görülmesine olanak tanımaktadır. Düzenli cilt bakımı ve temizliği, sıkışan gözeneklerinin açılması, dokuların nefes alması, siyah nokta ve akne biriktirmiş yüzeyin fazla yağ ve sebumdan arındırılmasını gerektirir.

Cilt, yaşayan ve karşılaştığı tüm zorlu şartları deneyimleyen bir organik yapı olduğu için, arındırılan sebum, yağ ve kir belirli aralıklarla yeniden oluşur. Ayda bir gerçekleştirilen medikal cilt bakımı cildinizin dengesini kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır.

Hydrafacial Cilt Bakımı

HydraFacial, özel bir medikal cihazla uygulanır ve işlem sırasında yüksek sterilizasyon önemlidir. Tüm işlem medikal cihazla gerçekleştirilir ve herhangi bir acı hissi yoktur. HydraFacial işleminin en önemli faydalarından biri ise her cilt sorunu için etkili bir çözüm sunmasıdır.HydraFacial, son derece güvenli ve konforlu bir medikal bakım yöntemidir. Farklı aşamalarla gerçekleştirilir ve her aşamada cilt daha sağlıklı bir görünüme sahip olur. Cildin arındırılması, ölü hücre ve kirlerin temizlenmesi, siyah nokta ve akne tedavisi, nemlendirme ve bakım gibi aşamalarla uygulanmaktadır.

HydraFacial uygulaması sırasında kişiler acı, ağrı veya sızı oluşmaz. İşlem boyunca narin bir masaj etkisi hissedilmektedir. En önemli özelliklerinden biri ise her yaş grubu ve cinsiyet için uygulanabilmesi dir. Aynı zamanda anti-aging etkisiyle genç bir görünüm sağlar.

HydraFacial ile aşağıdaki cilt sorunları çözüme kavuşur:

  • Güneş, ilaç, yaş vb. durumlara bağlı oluşan lekeler,
  • İnce çizgiler ve hafif düzeydeki sarkmalar,
  • Akne skarları,
  • Cilt tonu eşitsizlikleri,
  • Ciltte kronik bir hal alan yorgun ve hasta görünüm,
  • Genişleyen ve tıkanan gözenekler,
  • Kuru cilt yapısı,
  • Siyah nokta,
  • Sebum dengesinin sağlanması.

Kişiye özel olarak hazırlanan serum ve tedavi planlamaları sayesinde siz de pürüzsüz, genç ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. HydraFacial genellikle 4 – 6 seans uygulanmaktadır. Cilt sorunlarını tedavi ettirmek isteyen hastalar için cildin durumuna göre belirlenen seans sürelerinde işlemler yapılır. Özellikle solgun bir cilde sahip olan, kırışıklıkları başlayan, lekelenmeleri artan ve sivilce sorunu yaşayan kişiler HydraFacial ile etkili bir çözüm alır. Bununla birlikte kadın ve erkekler için en iyi cilt bakım yöntemlerindendir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button0 552 666 52 51