Bağlıca Lazer Epilasyon

Kadınlarda ve erkeklerde istenmeyen kıllar için uygulanan en başarılı, hızlı ve kalıcı işlem Bağlıca lazer epilasyondur. 

Epilasyon kelime anlamı ile vücuttaki istenmeyen kılların giderilmesi demektir. Lazer epilasyon bu alanda en başarılı ve kalıcı olanıdır. Lazer epilasyonun temel mantığında lazer ışınları kıl kökünde bulunan melanin tarafından emilir, ısıya dönüşür ve kıl kökünü kalıcı olarak yok eder.

Seans arası kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ortalama 8-10 seans sürebilir. Bu süreçte uzman kontrolünde olunması gerekir. Hepimizin vücut anatomisi ayrı olduğu için vücudumuzda lazer epilasyonda gösterdiği sonuçlar farkıdır. 

Lazer epilasyona başlamadan önce bu alanda uzman kişilere uygulanacak bölgeler danışılmalı ve ihtiyaç halinde gösterilmelidir. Doğru cihaz, doğru uzman ve doğru joul değeri ile istenilen sonuca ulaşılır. 

LAZER EPİLASYON KİMLERE YAPILMAZ?

Kadınlarda hormonal problemi yaşayan kişilerde fazla kıllanma olur bunu genellikle yüz bölgesinde çıkan kıllardan, üst bacak, göbek ve bel bölgelerinden çıkan kıllardan anlarız. Bu gibi durumlarda bir doktora danışılmalı ve hormon testi yapılmalıdır.  Kadınlarda görünen polikistik over ve testesteron hormonun fazla salgılanması lazer epilasyon sonuçlarını geriletir. Kişi ergenliğe girip hormonal gelişimini ve kıllanma evresini tamamlandıktan sonra lazer epilasyona başlanılabilir. Gebelik döneminde olan kişilerin yaptırması uygun değildir. Bu dönemde kişinin hormonları ve vücudu hassas bir dönemden geçmektedir lazer epilasyon ışınlarının  bu dönemde uygulanması uygun değildir. Kişinin aktif olarak cilt ya da vücut problemi varsa sedef, vitiligo , rosacea ve varis gibi problemlerde doktora danışılıp yapılması gerekir. Kanser hastalarına yapılması uygun değildir. 

 

LAZER EPİLASYONDAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

       * Yüz bölgesine ya da vücudumuzda açıkta olan bi bölgeye yapılan lazer epilasyon yapıldığında güneş koruyucu kullanılmalıdır. 

       * Benlerin üzeri beyaz bir oje ya da kalem ile kapatılmalıdır.

       * Dövmelerin üzerine yapılmamalıdır.

       * Lazer epilasyon yapılan bölgeye 8-10 saat saat su ile temas edilmemelidir. 

       * Kadınlara regl zamanı yapılmamalıdır. Regli sonrası yaptırmak daha uygun olacaktır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button0 552 666 52 51